ZÁSILKY EXPEDUJEME I NA SLOVENSKO!

Hra uplavte rybičky

Vyrobeno v ČR Video
Značka: Makura
1 927 Kč 1 592,56 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení

 • Uplavte rybičky:
  • Zábavná společenská hra pro děti i dospělé od české značky Makura
  • Cílem je dostat rybičky zpět do jejich domečků, aniž by je ulovil rybář.
  • Hra pro 2 až 5 hráčů, kteří házejí kostkou a postupují podle pravidel.
  • Rybičky se pohybují po dráze, hází oběma kostkami a vyhýbají se rybáři.
  • Rybář se snaží ulovit všechny rybičky.
  • Obsahuje figurky, hrací podložku, kostky a pravidla hry.
  • Vhodná od 3 let
 
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Uplavte rybičky: Hra plná dobrodružství

Uplavte rybičky je zábavná společenská hra, která vás zavede do kouzelného světa vodního dobrodružství. Ponořte se s dětmi do barvitě ilustrované hry a nechte děti předvést jejich strategické a logické schopnosti, ať už při sběru či ochraně rybiček. Házejte kostkou a užívejte si nekonečné množství zábavy. Společenská hra Uplavte rybičky je vynikajícím způsobem, jak si užít společný čas plný soutěžení a smíchu pro vytvoření nezapomenutelných chvil s dětmi.

Pravidla hry:

Hra Uplavte rybičky! je určena pro 2 až 5 osob. Čím více hráčů, tím více zábavy zažijete, takže ideální počet je 5. Pokud jich hraje míň než 5, mohou si hráči ostatní rybičky rozdělit a hrát tak s více rybičkami najednou, nebo jen s jednou. Víc než věkem, je hra omezena podmínkou, aby děti, které ji hrají, uměli sčítat a odčítat do 12. Nejen, že si děti hrají, ale zábavnou formou se učí i počítat.

Na úvod hry házejí hráči postupně oběma kostkami a ten, kterému padne na obou kostkách stejný počet, ten bude hrát jako rybář. Ostatní hrají jako rybičky.

Pravidla pro rybičky:

Dráha rybiček jsou modrá políčka včetně barevných domečků a světle zelená políčka. Ta značí místa, kde se dráha rybiček protíná s dráhou rybáře. Světle zelená políčka jsou pro rybičky nejnebezpečnější, tam je totiž rybář může ulovit. Hráči rybičky postaví své figurky na políčka příslušných barev. To jsou jejich domečky, ze kterých vyrážejí a musejí se do nich i vrátit, aniž by je rybář chytil. Rybičky se ve hře střídají ve směru hodinových ručiček a házejí oběma kostkami zároveň. Hodnotu obou kostek sečtou a postupují kupředu o tolik políček, jaký je součet kostek. Pokud je hodnota na obou kostkách stejná, házejí a postupují kupředu ještě jednou. Pokud stoupne některá z rybiček na políčko, které je obsazeno jinou rybičkou, tak ji vyhodí a vyhozená rybička se vrací, zpět do svého domečku, odkud začíná hrát znovu. Vyhrává ta rybička, která se jako první dostane do svého domečku, aniž by ji rybář ulovil. Musí jí ale při posledním hodu padnout přesně tolik, kolik jí zbývá políček do domečku. Pokud padne víc, tak se o zbývající počet zase vrací ze svého domečku zpět do protisměru a až na ni padne opět řada, zkusí to znovu.

Pravidla pro rybáře:

Rybář startuje uprostřed rybníčku (hracího pole). Jeho dráha jsou nevybarvená políčka včetně jeho startovacího tmavě zeleného políčka a světle zelená políčka, kde se protínají dráhy rybiček i rybáře. Ta jsou pro něj nejdůležitější, na nich může totiž pochytat rybičky. Může se také rychleji dostat z jedné strany hracího pole na druhou pomocí tmavě zeleného políčka uprostřed, od kterého vedou spojovací čáry na všechny čtyři strany. Hází oběma kostkami, ale na rozdíl od rybiček si může vybrat, jestli bude hodnoty na kostkách sčítat, odčítat, nebo si dokonce vybere hodnotu jen na jedné kostce. Může jet dokonce i libovolným směrem, který každé kolo může měnit.

Rybář uloví rybičku tak, že vstoupí na světle zelené pole, na kterém je rybička. Dále tak, že bude stát na světle zeleném poli a rybička na něj vstoupí také. Tak číhajícímu rybáři skočí přímo do rybářské loďky.

Závěr:

Rybář vyhrává, když pochytá všechny rybičky. Rybička vyhraje, když se jako první dostane zpět do svého

OBSAH BALENÍ:

figurka rybiček - 4 ks, figurka rybáře - 1 ks, hrací podložka 32 x 32 x 1,8 cm - 1 ks, hrací kostka - 2ks, bavlněný pytlík - 1 ks, semínko buku lesního - 2 ks, pravidla hry - 1 ks.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hračky a doplňky
Záruka: doživotní
Kategorie: Hry

Jak vypadají spoelečenské hry od společnosti Mkaura ?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Představujeme vám stavebnice Makura, vyrobené z bukového dřeva.

Makura je ryze česká firma.

Od začátku si Martina a Jakub zakládají na kvalitní ruční práci. 

Na všechny jejich výrobky je doživotní záruka.

Každá jejich stavebnice obsahuje dvě semínka buku, chtějí si z přírody totiž nejen brát, ale i vracet.

Z jejich stavebnic dýchá originalita a nápaditost.