ZÁSILKY EXPEDUJEME I NA SLOVENSKO!

Mallorca s dětmi

Mallorca s dětmi

 Kam vyrazit s dětmi na výlet na Mallorce? Kde si na Mallorce vychutnat skvělou kávu? A jak zabavit děti během letu?

To vše se dozvíte v našem článku

Blush Pink Minimal Fashion Presentation - 1-2

Mallorca s dětmi

Máte doma malé děti a zvažujete cestu na Mallorcu? Jednoznačně říkáme ANO, a to klidně i v zimním období.

Mallorca je ideální destinací jak pro miminka, tak i pro větší děti. Každý si zde najde to své. Velkou výhodou je, že jste na Mallorce letadlem za dvě hodiny a patnáct minut. Čeká vás krásné počasí, úžasné pláže a spousta dětských hřišť, která jsou vždy čistá a upravená. Španělé totiž děti naprosto zbožňují.

Pro letní sezónu je určitě potřeba zarezervovat letenky hodně předem, protože ceny postupně stoupají a mohou se vyšplhat na poměrně vysokou částku. V zimní sezóně jsou ceny určitě lepší, ale i tak doporučujeme hledat letenky alespoň dva měsíce předem. Určitě nezapomeňte zkontrolovat i spoje z Vídně, ceny mohou být někdy velmi rozdílné.

2

V létě se vykoupete v krásně teplém a průzračně čistém moři. Na Mallorce najdete mnoho pláží s pozvolným vstupem do moře, což je pro děti opravdu ideální.

V zimě si nasadíte jarní bundy, lehkou čepici a vyrazíte na výlety. Potkáte minimum turistů a kouzelná místa budou jen pro vás. Mnoho restaurací a obchodů má v zimní sezóně zavřeno, ale vždy najdete některé otevřené.

Na Mallorku doporučujeme pobyt dlouhý minimálně 10 dní, abyste měli čas si trochu odpočinout a zároveň ostrov lépe poznat.

Velmi častý dotaz je, jaké počasí je na Mallorce v zimě. Na to bohužel neexistuje jednoznačná odpověď. Může tam být velmi chladno a byly zaznamenány i dny se sněhem, ale tyto chladné dny nikdy netrvají dlouho. Jakmile se ukáže slunce, je vyhráno. I v zimě má slunce velkou sílu a dokáže velmi příjemně ohřát. Některé dny jsou vhodné i na krátký rukáv a piknik na pláži. Rozhodně však nepočítejte s koupáním v moři, pokud nejste otužilci. 

Jak se pohybovat po Mallorce?

 Na Mallorce dobře funguje MHD (což je na Španělsko co říct), ale jestliže chcete poznat Mallorku křížem krážem, rozhodně doporučujeme půjčení auta. V zimě to vyjde velmi levně (lze sehnat i za 150 Kč/den) a v letní sezóně je potřeba auto rezervovat s velkým předstihem.

Pro děti vám doporučujeme vzít si vlastní autosedačku. Autosedačky z autopůjčoven nebývají v dobrém stavu a jejich půjčení může stát poměrně dost peněz. Autosedačku si však můžete v rámci letenky odbavit do letadla zdarma, stejně jako kočárek (platí u všech leteckých společností pro děti v různé věkové kategorii).

3 

 Cena jídla v restauracích a obchodech 

Ceny v restauracích jsou vyšší než u nás. V levné restauraci počítejte s cenou za porci cca 260-300 Kč, v průměrné restauraci se dostanete na cenu 375-500 Kč a ty dražší restaurace si už dokážete domyslet. Jestliže cestujete s dětmi, doporučujeme vám apartmán s kuchyňkou, kde si můžete připravit rychlá jídla a svačiny na celý den.

Cena potravin v klasickém supermarketu je podobná jako u nás, maximálně navýšena o 20 %. Pro levnější potraviny doporučujeme LIDL, a pro lokální potraviny zase Mercadonu. Mercadona je malinko dražší, ale najdete tam jiný a zajímavý sortiment.

V jaké části se ubytovat, jestliže jedu s dětmi ?  

My jsme bydleli na jihu, ale postupně jsme procestovali celý ostrov a rozhodně bych s dětmi doporučila sever.

Platja D’Alcúdia - krásná dlouhá písečná pláž u historického městečka

Platja dels Tamarelis a okolí

Nicméně, pokud budete mít k dispozici auto, žádným místem na Mallorce neuděláte vyloženě chybu. Mallorca je malá a autem si dojedete kamkoliv.

4_1

Kam s dětmi vyrazit na výlet? 

 Rozhodně Akvárium

Vstup není nejlevnější, ale rozhodně stojí za návštěvu. Mají to tam krásně udělané, včetně nabízeného kina. Velký zážitek byla lodička, kde kolem vás plavou žraloci. Doporučuji pro děti ve věku 4+, ale vše je bezpečné, nebojte se. 

Cap de Formentor

Jedna velká nádhera, ale byli jsme tam pouze mimo sezónu, takže jsme se k majáku krásně dostali autem. Vím, že v letní sezóně je vjezd omezen, ale jezdí tam autobusová linka. Je to spíše výlet pro starší děti (ale tříletá Madlen to krásně zvládla), menší děti budou unavené z dlouhé cesty. Cesta trvá poměrně dlouho, je klikatá a úzká, spíše pro zdatné řidiče. Samotný maják není až taková „pecka“, ale po cestě tam míjíte nepřekonatelné výhledy a přírodu.

Hlavní město PALMA

Krásné historické město plné krásných butiků, restaurací a dětských atrakcí. Určitě si udělejte procházku historickým centrem kolem katedrály. Parkovat můžete kdekoliv v podzemních garážích, vždy se najde místo. Navštivte krásný dětský obchod Pe and Clo, kde najdete značky jako Konges Slojd, Little Dutch atd. 

Město Sóller

Historické okouzlující městečko. V letní sezóně se můžete projet historickou tramvají z centra rovnou na pláž do Port de Sóller. V zimě má tramvaj prázdniny. V centru můžete navštívit galerii, kde najdete díla od samotného Pabla Picassa.

Dinosaurland

Doma jsme se shodli, že poměr cena/kvalita nestojí moc za řeč. Není to špatné, ale je to poměrně malý park; cca za hodinu máte všechno zhlédnuto a vstupné není nejlevnější. Jinak je však park příjemný a dobře udržovaný.

Marineland

Hezká menší rodinná zoo, kde najdete show delfínů a lachtanů. S návštěvou rozhodně neuděláte chybu, ale pokud byste měli volit mezi návštěvou Akvária a Marinelandu, rozhodně by zvítězilo Akvárium.

Natura Parc

Ten bychom klidně doporučili vynechat. Park nás neoslovil. Není moc hezky upravený a nic extra zajímavého tam nenajdete.

Dračí jeskyně

Ty jsme bohužel nenavštívili. Když je to možné, vyhýbáme se většímu množství lidí. Nicméně jsme našli příjemnou alternativu a navštívili malé jeskyně Cuevas de Genova, kde jsme dokonce měli tu příležitost být sami. Vstupné je levnější a pro dětský zážitek plně dostačující.

Co určitě doporučujeme navštívit jsou solné pole: 

Flor de sal d'es Trenc na adrese: Ctra. Campos a Colonia Sant Jordi km 8,7, 07630 Campos, Balearic Islands, Španělsko

Můžete se zúčastnit prohlídky s výkladem, která vám přinese zajímavé poznatky o těžbě soli a historii oblasti. I když je prohlídka spíše zaměřená na dospělé, i tříletá Madlen to krásně zvládla. Celá prohlídka trvá cca 30 minut. Potom si u nich v obchůdku můžete zakoupit různé druhy soli a vychutnat si výbornou kávu. Výlet si můžete protáhnout na jednu z nejkrásnějších pláží na Mallorce, Platja des Trenc. Jen si vemte kočárek. Špatně se u pláže parkuje a budete muset na ni dojít spíše pěšky :-)

5_2

Výběrová káva na Mallorce

Ach, Španělsko a výběrová káva, tato spojení obvykle moc nejdou dohromady, ale situace se začíná zlepšovat a pár kaváren s dobrou kávou najdete.

Doporučujeme navštívit: 

Mistral Coffee House - dejte si tam i jejich Brownie

Nano Coffee Lab. 

Cafè Riutort

La Molienda Arxiduc

Nu market a coffee - bezobalový obchod s kavárnou a bistrem

 

Blush Pink Minimal Fashion Presentation - 11

Cestujete s dětmi poprvé a nevíte, jak je zabavit během letu letadlem?

Rozhodně vemte hodně jídla :-) Jídlo i ovocné kapsičky do 100 ml není problém vzít na palubu. Dětem můžete také vzít vodu, letecké společnosti to akceptují.

Madlen při každé cestě obdrží lízátko, aby si mohla vyrovnat tlak v uších, a já mohu využít chvilku ticha.

Na cesty doporučujeme:

Magnetické knížky, které zabírají málo místa a zároveň dokáží zabavit na dlouhou dobu.

Magický tablet, na který můžete malovat nebo trénovat psaní písmen a počítání.

Přemístitelné samolepky, které děti mohou nalepovat a odlepovat stále dokola.

Papírové knížečky od Poketa, které jsou rozměrově vhodné do každého baťůžku.

Mrkněte na náš výběr - Hračky vhodné na cesty.